KOŠARKAŠKA RAPSODIJA ZA NAJVEĆU POBJEDU

Podijelite:

U posljednjem nastupu u 2015.godini, košarkaši Kaknja briljantnom igrom deklasirali su Građanski i nastavili pobjedonosni niz koji traje već pet kola.
Da se izabranici trenera Josipa Pandže nalaze u top formi i da nisu slučajno ostvarili tri uzastopne gostujuće pobjede, potvrdila je i posljednja ovogodišnja utakmica u kojoj su se punom mjerom revanširali Građanskom za poraz u Bijeljini(71:69).

Igrači Kaknja odlično su otvorili utakmicu. Seriju koševa na efektan način, zakucavanjem, otvorio je sve bolji Haris Delalić, a Željko Palavra trojkom najavio „potop“ gostiju. Kada je u 6.minuti Pavle Boljkovac trojkom pogodio za 17:4 moglo se naslutiti da će gosti pretrpjeti pravu katastrofu. Do kraja prve četvrtine igrači Kaknja su stekli prednost od 19 poena (26:7).

I drugu četvrtinu odigrali su u istom stilu. Nastavili su seriju koja je im je donijela najveću prednost na utakmici (33:7), što je najbolji pokazatelj odnosa snaga na parketu. Gledatelji su uživali u egzbicijama Pandžinih izabranika, koji su kao od šale prolazili kroz odbranu gostiju i zakucavanjima i efektnim poenima dizali publiku na noge. Baš kao i u prvoj, igrači Kaknja su i u drugoj dionici postigli 26 poena i na odmor otišli sa prednošću od 32 poena(52:20). Ovo je sigurno najbolje poluvrijeme i najveća razlika odkako se naši košarkaši natječu u eliti bh.košarke.

Uvjerljivo vodstvo trener Pandža iskoristio je da sve češće rotira ekipu i šansu pruži mladim igračima Benjaminu Šabiću (16:17), Naseru Đoziću(12:39), te Benjaminu Mašiću (06:54) i petnaestogodišnjem kadetu Zlatanu Tepiću (05:38),koji će ući u historiju kluba kao najmlađi debitant ! Upravo njegov ulazak u igru i prilika za poentiranje u 39.minuti, kada se fintom oslobodio iskusnog Bogdanovića i pogodio obruč iz kojeg je lopta nažalost izašla, nagrađeni su frenetičnim aplauzom oduševljene publike i zaista je šteta što ovaj vanserijski talenat svoj debi nije krunisao prvim poenima u seniorskom dresu.

Malo opuštanje i sve češće odmaranje prve petorke, osjetilo se u drugom poluvremenu, koje su gosti riješili u svoju korist (34:36), ali su ipak poraženi sa 30 poena razlike.

Igrači Kaknja na najljepši način su se oprostili od svojih navijača i nastavak prvenstva (9.januar 2016.) dočekuju sa 11 pobjeda i samo tri poraza. Protiv Građanskog nisu nastupili ozlijeđeni Tomić i Maksimović, a pri kraju meča zbog povrede skočnog zgloba igru je napustio izvrsni Ermin Dedić i pitanje da li će ova trojka biti spremna za BN Basket u Bijeljini, koji je prvi protivnik u nastavku prvenstva.

Trener Sabahudin Bašović kaže da se pobjednik znao i prije utakmice i da nije iznenađen porazom.

-Igračima sam prije utakmice rekao da igraju opušteno, te da nemamo što izgubiti jer igramo protiv jedne od najkvalitetnijih ekipa u ligi. Međutim, oni su to pogrešno shvatili i razigrani domaći igrači su to kaznili i stekli veliku prednost. U nastavku smo igrali mnogo bolje, ali nedovoljno da izbjegnemo katastrofu, istakao je trener Građanskog.

-Utakmica dva različita poluvremena. Prvo, koje je najbolje naše izdanje u sezoni, odigrali smo kvalitetno i borbeno i to je bilo dovoljno da steknemo nedostižnu prednost. U drugom poluvremenu pali smo zbog prevelike rotacije i motivacije koja je razumljivo pala jer smo imali veliku prednost. Mogu samo čestitati svojim momcima na igrama u dosadašnjem dijelu sezone koja je mimo svih očekivanja, kako meni, tako i svim boljim poznavateljima košarke. U odnosu na prvo kolo (Zrinjski 78:71), osjeti se veliki individualni i timski napredak i ja se nadam da ćemo tako i nastaviti, izjavio je po završetku susreta trener košarkaša Kaknja Josip Pandža.