Detaljan izvještaj Liga MZ – Poznate još četiri ekipe za dalje takmičenje

Podijelite:

U drugom krugu nastavka Lige mjesnih zajednica općine Kakaknj, sastali su se timovi koju su u prvom dijelu lige zabilježili pobjede.  Iz grupe pobjednika, u dalje takmičenje su se plasirali timovi mjesnih zajednica: Zgošća, Zagrađe, Donji Kakanj i Povezice.

Podsjećamo da su se u prošlom kolu. Iz grupe poraženih timova-luzera dalje plasirali: Brnj, Pope, Tršće  i Varda I.

Rezultati utakmica odigranih u nedjelju 16. Septembra:

Zgošća- Dubovo Brdo 3:0

ZGOŠĆA: Amer Hrustanović, Armin Alagić, Amer Alagić, Almir Kubat, Eladar Alagić, Edis Škulj, Hajran Veispahić, Kenan Veispahić, Haris Đuđo, Selim Fejzić, Elmin Škulj.

DUBOVO BRDO: Selver Musić, Ensar Musić, Emrah Musić, Belmin Musić, Esad Musić, Adis Musić, Amel Musić, Zekerijah Musić, Haris Musić i Amir Škorić.

Tri gola koja su postigli tri različita igrača: Armin Alagić, Amer Alagić, i Elmion Škulj. Utakmica u kojoj  nogometaši  Dubova Brda  nisu imali  izgleda da bilo šta ozbiljnije naprave. U dalje takmičenje plasirala se ekipa iz Zgošće.

Zagrađe – Doboj 2:0

Zagrađe: Vernes Amidžić,  Nedžmin Begić, Amel Karzić, Adnan Karzić, Elmedin Begić, Ilhan Sarač, Anis Begić, Mugdin Muminović, Arnel Karzić, Almedin Begić, Bahrudin Begić i Sedin Sarač.

Doboj: Muamer Migić, Kemal Hadžić, Adnan Hadžić, Haris Omeragić, Almir Kadić, Admir Goga, Haris Goga, Đenan Jašarspahić, Emil Piljug, Elvedin Kusić i Nermin Karahodžić.

Ekipa Zagrađa je puno bolje  kontrolisala prostor i često imala  slobodnog igrača u zoni čistog šuta. Tim iz Doboja nije iskoristi ni penal. Oba gola postigao je Nedžmin Begić. Prvi za 1:0 u osmoj minuti, a drugi u 12 minuti. U svakom poluvremenu po jedan gol za konačnih 2:0.

Krševac-Donji Kakanj 2:3

KRŠEVAC: Amer Gačić, Mirnes Gačić, Almir Ćehajić,Belmin Merdić, Resul Ćehajić, Elmin Gačić, Elmedin Čivić, Samir Grahić, Ermin Mandžuka, Fikret Piljug, Ahmed Grahić. Irhan Čehajić.

Donji Kakanj: Adnan Pipo, Haris Alajbegović, Harun Drijenčić, Ajdin Čelebić, Davud Alajbegović, Alija Alajbegović, Samir Delibašić, Almir Šljivo, Samed Pipo, Selmin Čelebić, Vedad Pipo, Jasmin Pipo.

Najbolja utakmica večeri. Pet golova i visoka borbenost ekipe iz Donjeg Kaknja, jer su stizali minus i na kraju pobjedili. Tim iz Donjeg Kakanja prvi je poveo, golom Davuda Alajbegovića.  Nogometaši iz Krševca u 15 minuti utakmice postižu dva gola i dolaze u prednost. Na samom kraju utakmice u 19. i 20. minuti strijelac prvog gola Davud Alajbegović  izjednačio je rezultat na 2:2, a zatim je Harun Drijenčić napravio preokret, pogodivši za 2:3.

Povezice – Bičer 2:0

POVEZICE: Elmir Begić, Adis Husejnovski, Ernad Tolovski, Ferid Vehabovbić, Zlatko Gavrić, Dejan Gavrić, Almir Zahirović, Denis Gavrić, Adnan Muratović, Elmin Mahmić.

BIČER: Elzedin Gluhić, Fahrudin Šehagić, Said Alibašić, Adis Begić, Adnan Hasagić, Admir Smaka, Emir Ibrahimspahić, Edin Ahmetović, Adnan Husić, Eldin Silajdžija, Hasan Haračić, Harun Osmanbegović.

Utakmicu su riješili Dejan Gavrić i Denis Gavrić. Prvi je za 1:0 pogodio u desetoj minuti, a drugi je za 2:0 pogodio u 20 minuti.