Nastavljena malonogometna Liga mjesnih zajednica

Podijelite:

U dalje takmičenje plasirale se ekipe: Brnja, Popa, Tršća i Varde I
Poslije ljetne pauze, u nedjelju 09. septembra nastavljeno je takmičenje u malonogometnoj ligi mjesnih zajednica. Odigrane su četiri utakmice i to iz grupe poraženih ekipa nakon prthodnog kruga, koja je žargonski nazvana grupom luzera. Pioslije ovog kruga u dalje takmičenje su se plasirali timovi mjesnih zajednica: Brnj, Pope,Tršće i Varda I. Podsjećama da zbog brojniosti stanovnika Mjesna zajednica Varda ima dva tima. Takmičenje u Ligi mjesnih zajednica od večeras neće nastaviti četiri poražene ekipe IZ mjesnih zajednica: Podgora, Čatići, Nažbilj i Mramor. Evo rezultata i izvještaja sa odigranih utakmica.
Brnj-Podgora 3:2
BRNJ: Senahid Čajo, Asmir Hasanica, Nedim Čajo, Eldar Čajo, Muvedim Tursum, Amer Čajo, Adnan Begović, Edin Čatić, Belmin Čajo, Sulhija Čajo.
PODGORA: Amar Selimović, Armin Bečak, Ramiz Mujčinović, Adis Habibović, Sajdin Bečak, Amar Kokić, Edin Bečak, Elvis Begović, Mirsad Bečar, Damir Bečak.
Lijepa utakmica, sa pet postignutih golva u kojoj je ekipa iz MZ Pogora, tršila snagu, a tim iz Brnja, mirnijim i pametnijom igrom kontzrolisao situaciju. Sve tri gola za ekipu Brnja postigao je ne samo dobar golgeter, nego i malonogometaš zavidnog tehničkog znanja Nedim Čajo. Sasvim sigurmno najbolji igrač iz sve četiri utakmice večerašnjeg programa Lige mjesnih zajednica Općine Kakanj. Golove za ekipu Podgore postigli su Sanjin Bečak i Edin Bečak.
Pope – Čatići 2:0
POPE: Elvis Mušija, Amel Kozlo, Bajazid Delibašić, Nedim Mehić, Rašid Smajić, Hadis Kozlo, Ahmed Čišija, Eldin Đokić, Adi Mehić i Faruk Bečirhodžić.
Čatići: Amel Kumbara, Boris Aždajić, Haris krivokapa, Emir Mušija, Eldar Vehab, Kenan Haračić, Tarik Krivokapa, Sedin Krivokapa, Ermin Krivokapa, Ashar Čaluk, Alden Strika i Ahmet Krivokapa.
Utakmica u kojoj se prvi šut u okvir gola, od strane napadača Čatića, dogodio tek u osmoj minuti prvog poluvremena, a koje ukupno traje deset minuta. Taj prvi desetominutni period je završio bez golova. Inače tokom cijelog susreta ekipa Čatića, puno je htjela, pokazivala veću želju za igrom, ali na kraju ništa nije napravila. Tim Mjesne zajednice Pope, poveo je 1:0 golom u 15. minuti i zanimljovo, i to je bio prvi šut u okvir gola ekipe iz Popa.Poslije nespretne intervencije golmana, lopta je kao na „tanjir“ servirana sjela na nogu Nedima Mehića, koji prciznim šutem pogađa za vodstvo svoga tima. Na 2:0 povisio je Amel Kozlo, poslije odlične asistencije jednog od saigrača, poslije čega je i u ovoj utakmici bilo sve rješeno.
Nažbilj – Tršće 1:2
NAŽBILJ: Almer Zahirović, Ferid Sačić, Emsad Kokošija, Amir Salkić, Almin Salkić, Dženan Topalović, Mirhet Topalović, Mirzet Muslić, Namir Salkić, Samir Zahirović, Nijaz Zahirović i Senad Topalović.
TRŠĆE: Esmir Bliznović, Semir Bliznović, Nisvet Subašić, Belmin Kubat, Vedad Subašić, Mirnes Husanović, Harun Velić, Edin Husanović, Amar Čeliković, Mufid Subašić.
Već u ranoj fazi igre, u drugoj minuti za Tršće je pogodio Vedad Subašić. Ekipa Nažbilja bila je nemoćna da bilo šta napravi u napadu. Cijelo vrijeme su se branili i organizacije prema golu protivnika nisu ni imali. Uprava iz nemoći da bilo štza organizovano napravi, tim Nažbilja je uspio izjednačiti. Na vrhu šesterca, Našao se Senad Topalović, koji prciznim šutem vara golmana Tršća i na veliku radost svojih saigrača donosi izjednačenje 1:1. Dvije minute prije kraja Tršće je golom Vedada Subašića potvrdilo dominaciju golom za pobjedu 2:1.
Varda I – Mramor 1:0
VARDA I:Dido Ramić, Elvir Ramić, Fadil Musić, Hamza Ramić, Elvedin Vehabović, Hamza Ramić, Nihad Ramić, Nedžad Musić, Emir Husić i Almir Musić.
MRAMOR: Malik Vardo, Muhamed Husika, Elvedin Šišić, Elvir Mehak, Enhar Husika, Armin Husika, Nihad Husika, Nazif Husika, Amir Husika, Samir Husika i Emir Husika.
U četrnaestoj minuti utakmice, Hamza Ramić je postigao efektan gol i donio pobjedu ekipi Varde I.Tokom cijelog susreta gol ekipe Mramora je „visio u zraku“. Samo se čekalo kada će „karioke“ s Varde pogoditi mrežu i riješiti sve dileme.