Biznis liga 2024: Izvještaj sa odigranih utakmica

Podijelite:

Zapisnik i rezultati utakmica Biznis lige 2024. godine

Prva utakmica Biznis lige održana je 10.05.2024. godine između ekipa Nelt d.o.o. i Heidelberg Materials Cement, BiH d.d. Kakanj koja je završila rezultatom 2:4. Golove za ekipu Nelt d.o.o. postigli su Milan Lakić i Vasilije Marković. Uspješni strijelci za ekipu Heidelberg Materials Cement bili su Adi Sabljaković, Elvir Čajlaković (2) i Bajazid Delibašić. Ekipa Nelt d.o.o. imala je jedan timski prekršaj tokom prvog poluvremena, a ekipa Heidelberg Materials Cement imala je ukupno pet prekršaja (tri u prvom, dva u drugom poluvremenu). Utakmica je prošla bez kartona.

Druga utakmica odigrana je između ekipa Kantonalna bolnica Zenica i Pješadijski bataljon, koja se nakon neriješenog rezultata završila 3:1 na penale u korist ekipe Kantonalne bolnice Zenica. Jedini pogodak u regularnom dijelu utakmice za ekipu Kantonalne bolnice Zenica postigao je Tarik Kazić, dok je za ekipu Pješadijskog bataljona protivničku mrežu zatresao Enes Buljubašić. Ekipa Kantonalne bolnice Zenica napravila je ukupno četiri prekršaja, a ekipa Pješadijskog bataljona napravila je šest prekršaja. Igrač iz ekipe Pješadijski bataljon Sanel Dudić dobio je žuti karton.

Treća utakmica odigrana je između ekipa FZ Pio – Mio Zenica i Policije koja je završila rezultatom 0:4. Uspješni strijelci za ekipu Policije bili su Sifet Delić, Adnan Sejmenović (2) i Emil Šabanović. Utakmica je završena sa ukupno sedam prekršaja. Četiri prekršaja je imala ekipa FZ Pio – Mio Zenica, a tri prekršaja je imala ekipa Policije. Utakmica je prošla bez kartona.

Četvrta utakmica Biznis lige održana je između ekipa Heidelberg Materials Cement, BiH d.d. Kakanj i Pješadijskog bataljona koja je završena rezultatom 0:3 u korist ekipe Pješadijskog bataljona. Uspješni strijelci bili su Almir Hodžić i Enes Buljubašić (2). Ekipa Heidelberg Materials Cement imala je ukupno pet prekršaja (dva u prvom, tri u drugom poluvremenu), a ekipa Pješadijskog bataljona imala je ukupno tri prekršaja (dva u prvom, jedan u drugom poluvremenu). Utakmica je prošla bez kartona.